таг: азил

Орбан: Барателите на азил во ЕУ да останат надвор од неа...

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека барателите на азил во Европската унија мора да останат надвор од неа додека не се донесе...

Од почетокот на годината Франција им даде азил на 19 дезертери...

0
Вкупно 19 руски државјани добиле азил во Франција од почетокот на годината, соопшти денеска Националниот суд за азил, кој во јули 2023 година,...

ВИДЕО: Украинка и Русин како бегалци се венчаа во Мексико

0
Двајца баратели на азил во САД, инаку Украинка и Русин, се венчаа на скромна свеченост во мексиканскиот пограничен град Тихуана. Се работи за Дарија...