таг: Австралија

Австралија стана прва земја во светот која дозволи употреба на магични...

0
Австралија стана првата земја што ги класифицира психоделиците како лекови на национално ниво. Одобрувањето дозволува употреба на псилоцибин, кој се наоѓа во...

Сабаленка тргна со победа, украинката Костјук одби да се ракува

0
Шампионката од Австралија Опен, белорусинката Арина Сабаленка експресно стигна до второто коло на Ролан Гарос, победувајќи ја украинката Марта Костјук со 6:3/6:2 во...

(ВИДЕО) Редок феномен – зелена огнена топка експлодираше над Австралија

0
Метеорит неодамна експлодираше додека паѓаше нa небото над Австралија, создавајќи блескава светлина и силен тресок што ги вознемири локалните жители. ...

Бајден ја откажа посетата на Австралија поради федералниот долг

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден ја откажа посетата на Австралија, која требаше да биде...

Австралијци одбиле 30 милиони евра – не сакаат да се иселат...

0
реклама Семејство од Сиднеј, Австралија, добило и одбило понуда од градежна компанија вредна 50...

По Австралија, уште еден „одмор“ за Новак Ѓоковиќ

0
Австралија и оваа година ги отвори вратите за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој по две години се...

Победниците на турнирot во Мелбурн ќе добијат по 1,88 милиони

0
Првиот гренслем турнир во сезоната, Австралија опен, кој е закажан за 16 јануари во новата 2023 година...

Русија: Ние ќе продолжиме да ја продаваме нашата нафта

0
Кремљ утрово реагираше на одлуката на ЕУ, Г7 и Австралија за ограничување на цената на руската нафта на 60...

ЕУ, Г7 и Австралија ја ограничија цената на руската нафта

0
По договорот постигнат во ЕУ, земјите од Г7 и Австралија исто така воведуваат лимит од 60 долари по барел за руската...

Земјите од Г7 се согласија да ги ограничуваат цените на руската...

0
Групата земји Г7 и Австралија се согласија да одредат фиксна цена за руската нафта подоцна...