Копанијата „Рено“ во својата гама ја враќа легендарната „четворка“ која беше најпродаван модел во осумдесеттите години од минатиот век. Новите времиња си носат и нови работи па така Рено 4 овој пат ќе биде исклучиво електричен.

Како ви се допаѓа?

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.