Јувентус обезбеди разочарувачка игра на гости против Наполи каде беше поразен со 1-0.

После натпреварот, Андреа Пирло доби нова главоболка која во никој случај не успева да го има целиот тим заедно.

Во текот на првото полувреме, Хуан Куадрадо се повреди и беше заменет на одмор и остана во соблекувалната.

Повредата на Колумбиецот е посериозна и сигурно ќе ги пропушти следните неколку натпревари, што е лоша вест за Пирло.

Куадрадо е еден од најдобрите играчи оваа сезона, а неговите продори по десната страна и опасните центаршути сигурно ќе недостасуваат во играта на Старата дама.

Пауло Дибал би можел да биде на клупата против Порто, додека враќањата на Артур и Арон Ремзи се уште не се дефинирани.

loading…