Почина Лесли Џордан, саканиот актер и комичар.

Според TMZ, Лесли Џордан загинала во автомобилот. Полициски извори за TMZ изјавиле дека Џордан денеска со своето БМВ удрил во ѕид од зграда, а постои сомневање дека му се слошило зад воланот.

Лесли беше познат по улогите во популарните ТВ серии како што се Вил и Грејс, Hearts Fire, The Cool Kids, Call me Kat и American Horror Story.

Слава во пандемија

Славата на Џордан го достигна својот врв за време на пандемијата кога тој стана вирална ѕвезда на социјалните мрежи поради неговите загреани и комични клипови. Благодарение на овие видеа, бројот на следбеници на Инстаграм се зголеми од 50.000 на 5,8 милиони.

Џордан снимил хумористични видеа во кои ги прикажува неговите секојдневни активности.

Во 2021 година, Џордан објави госпел музички албум насловен „Company’s Comin’“, а подоцна истата година се појави како гостин панелист на „The Masked Singer“, каде што го изведе госпел стандардот „This Little Light of Mine“.