Доаѓа декември, за многумина најсреќниот и најубавиот месец во годината. Планетарните аспекти во овој месец ќе бидат интересни и на некои ќе им донесат среќни околности, додека други ќе чувствуваат дека не им оди многу. Откријте дали вашиот знак е меѓу среќниците кои со задоволство ќе го паметат овој декември.

Бик

Почетокот на месецот ќе биде стресен, но настаните што ќе следат ќе бидат толку поволни што брзо ќе заборават на своите проблеми. Планетите ќе ги поттикнат да излезат од нивната комфорна зона, односно станот и повеќе да се забавуваат, да се дружат и да запознаваат луѓе. Ќе покажат интерес за екскурзии и патувања, а нема да згрешат доколку одлучат да ја дочекаат Новата година во друга земја. Во странство ги очекува многу возбуда и малку љубов.

Лав

Почетокот на декември ќе биде одличен, а токму тогаш би можеле да се заљубите или да ја продлабочите постоечката врска. Остатокот од месецот ќе биде посветен на работата и обврските, но тоа не значи дека нема добро да се забавуваат. Последниот месец од годината ќе биде исполнет со излегувања и дружење, а од особено значење ќе бидат новите средби. Многумина очекуваат позитивни промени на работа и во кариерата, како и поволни можности за заработка.

Скорпија

Финансиската состојба ќе им биде одлична. Иако ќе потроши многу за забава, задоволства и забава, сепак добро ќе заработува, па секогаш ќе биде во минус. Тие ќе се забавуваат толку многу овој месец што многу од оние околу нив ќе бидат воодушевени бидејќи не се навикнати да гледаат темни Скорпии толку весели и насмеани. Декември е одличен за излегување и патување, па нема да зажалат ако отпатуваат некаде да прослават.

Јарец

Иако не се љубители на празничната атмосфера, годинава ќе бидат изненадувачки расположени, па дури и донекаде ќе успеат да влезат во празничниот дух. Тие ќе се чувствуваат добро во своја кожа, а освен што ќе изгледаат одлично, ќе бидат духовити и забавни и затоа популарни во општеството. Ова е месец за љубов и романса, но и за остварување на долгорочните амбиции. Ако се храбри, ѕвездите ќе го наградат.