реклама

НОВАТА недела во никој случај нема да биде досадна. Ѕвездите предвидуваат дека ќе биде исполнето со драма, страст и неочекувани изненадувања. Еве што не очекува во неделата од 13 до 19 март.

Овен (21 март – 19 април)

реклама

Оваа недела треба да се фокусирате на вашите цели и амбиции и начините како да ги постигнете. Можеби сте склони кон донесување на брзи одлуки, затоа погрижете се внимателно да ги разгледате сите ваши опции пред да преземете акција. На крајот на неделата може да доживеете некои неочекувани изненадувања.

Бик (20 април – 20 мај)

реклама

Оваа недела би можеле да бидете склони кон претерано трошење и импулсивно донесување одлуки, затоа внимавајте на финансиите и не донесувајте избрзани одлуки. Може да се чувствувате уморни и исцрпени, затоа внимавајте на вашето здравје и одморете се кога е потребно. Исто така, можеби ќе треба да решите некои несогласувања со партнерот.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)

реклама

На Близнаците им претстои многу успешна недела, особено во однос на кариерата и деловните можности. Имајте на ум дека ќе треба да бидете флексибилни и прилагодливи за да ги искористите сите понудени можности. Исто така, можете да се поврзете со нови луѓе, што може да ви користи во иднина.

Рак (21 јуни – 22 јули)

Оваа недела може да се чувствувате малку несигурни за себе и за вашите способности. Важно е да останете оптимисти и фокусирани на вашите цели и да не се фокусирате премногу на негативните мисли. Вашите односи со семејството и пријателите можат да бидат многу важни оваа недела, затоа внимавајте на комуникациските вештини.

Лав (23 јули – 22 август)

Во новата недела би можеле да почувствувате зголемување на креативноста и инспирацијата. Имајте на ум дека можеби ќе треба да направите некои компромиси за да ги постигнете вашите цели. Исто така, може да се соочите со некои интерперсонални предизвици, затоа бидете отворени за разговор.

Девица (23 август – 22 септември)

Во средината на март можеби ќе се чувствувате малку осамено или погрешно разбрани, па обидете се да бидете поотворени кон другите и да побарате помош доколку ви е потребна. Вашата креативност и иновативност може да ви помогнат да најдете нови начини за решавање на проблемите на работа или во животот. Важно е да се грижите за вашето здравје, особено ако премногу се грижите за другите и се запоставувате себеси.

Вага (23 септември – 22 октомври)

Оваа недела би можеле да се најдете во ситуација кога треба да донесете важни одлуки. Важно е внимателно да ги разгледате сите ваши опции пред да донесете одлука и да побарате совет од други ако ви треба. Односот со партнерот може да ја одреди вашата иднина.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)

Оваа недела ќе биде интензивна и напорна, особено кога е работата во прашање. Важно е да останете фокусирани на вашите цели, но во исто време да бидете будни и флексибилни. Семејството и пријателите ќе бидат извор на поддршка и мотивација, па покажете им благодарност.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Оваа недела би можеле да почувствувате засилување на самодовербата и енергијата, што би можело да ви помогне да се фокусирате на вашите цели и амбиции. Имајте на ум дека можеби ќе треба да бидете флексибилни и прилагодливи за да ги искористите сите понудени можности. Исто така, можете да се поврзете со нови луѓе и да ги проширите вашите социјални кругови.

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Јарците може да се чувствуваат уморни и исцрпени во новата недела, па затоа е важно да се обидете да најдете рамнотежа помеѓу вашите обврски и одмор. Вашата упорност може да ви помогне да ги надминете сите пречки на патот до вашите цели. Исто така, може да се соочите со некои интерперсонални предизвици, затоа бидете отворени за разговор.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Оваа недела може да се чувствувате малку несигурни и збунети за некои аспекти од вашиот живот. Важно е да се потпрете на вашата интуиција и да го следите своето срце кога донесувате важни одлуки. На работа ве очекуваат предизвици, но можете да бидете успешни доколку се фокусирате на вашите цели и покажете иновативност во решавањето на проблемите.

Риби (19 февруари – 20 март)

Оваа недела би можеле да се чувствувате инспирирани и креативни, затоа искористете ја позитивната енергија за да работите на креативни проекти или хоби. Потрудете се да бидете присутни и достапни за семејството и пријателите. Може да доживеете и позитивни промени во кариерата или финансиите.

реклама