СЕКОЈ од нас познава барем една личност која замижува кога станува збор за лажлив, груб или груб партнер. Да бидеме реални, сите сме биле такви на моменти. Но, постојат одредени хороскопски знаци кои лесно се измамуваат. Поради нивната перцепција за љубовта, овие знаци не ја гледаат реалноста и затоа остануваат во лоша врска многу подолго отколку што треба:

Стрелец

Можеби е чудно да се најдат Стрелци на оваа листа, но кога ќе се заљубат, даваат се од себе. Тие секогаш го кажуваат она што го мислат, а истото го очекуваат и од другата страна. Доколку забележи дека партнерот не е искрен, Стрелецот нема да го препознае ова како предупредување. Ќе биде збунет и лут, но ќе се обиде да ја поправи ситуацијата, додека целата работа не стане во пламен. Меѓутоа, штом ќе реши да излезе од врската, нема да гледа назад.

Риба

Овие романтични души сакаат да бидат толку многу заљубени што често ги игнорираат очигледните предупредувачки знаци. Рибите се заљубени во идејата за љубов, па обично остануваат со некого со години подолго отколку што треба. Тие често создаваат замислена романса од бајка во нивните глави, но за жал тоа често води до разочарување. И покрај ова, Рибите не се наивни. Ги препознаваат црвените знамиња, но избираат да ги игнорираат во име на љубовта.

Рак

Чувствителните и љубезни Ракови го сакаат најдоброто за секого. Тие се безнадежни романтичари, брзо се заљубуваат и лесно можат да се приврзат. Тие го живеат својот живот со отворено срце полно со љубов. Ги ценат малите нешта во животот и се подготвени да трпат се заради оние што ги сакаат, поради што често го оправдуваат и толерираат неприфатливото однесување на партнерот.

бик

Биковите не брзаат со глава во врските, но се неверојатно тврдоглави и не сакаат промени. Овие луѓе ќе го игнорираат фактот дека нешто не функционира, само за да си го задржат животот ист. Кога се однесува лошо, бикот веројатно брзо ќе прости, но не и ќе заборави. Иако му треба многу време за да сфати дека раскинувањето е единственото решение, кога ќе реши дека е готово, тоа е крајот за него.