Овен
Транзитот на Јупитер и Меркур ќе ви донесат можности за успех, особено на професионално ниво. Покрај тоа, среда и четврток ќе бидат особено среќни благодарение на Месечината! Единствената непријатна вест во неделата: транзитот на Марс ќе ви влијае негативно врз расположението, особено во петок.

Бик
Венера ќе продолжи да ви влијае позитивно, носејќи ви многу љубов и емоции. Почнувајќи од петок, планетата Марс повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви даде многу сила и енергија во наредниот период. Петок и сабота ќе ви бидат особено среќни, со Месечината заедно со Венера… ве очекуваат пријатни емоции!

Близнаци
Оваа недела планетата Марс, која ви даде толку многу дополнителна сила и енергија во последните месеци, ќе го напушти вашиот знак по многу долг престој. Сепак, не грижете се бидејќи уште долго време ќе ги чувствувате нејзините ефекти! Во недела ве очекува среќна Месечина, која ветува дека ќе биде особено романтична. Освен тоа, Меркур и Јупитер ќе ви пружат големо задоволство на работа.

Рак
Дали сте подготвени да ја пречекате планетата Марс во вашиот знак? За вас започнува период на големо обновување на енергијата: конечно ќе се чувствувате повторно силни и ќе ги отстраните изворите на стрес! Меркур и Јупитер кои сè уште се во неповолна положба, ќе ви донесат минимални пречки на работа, но ќе знаете како да се справите со нив на најдобар начин. Покрај тоа, Венера е подготвена да ви ја даде сета љубов што ја заслужувате!

Лав
Оваа недела планетата Венера ќе ви зададе предизвици: може да се појават конфликти со партнерот. Најдобри денови за посмирено да се соочите со евентуалните проблеми ќе бидат среда, четврток и недела. Обидете се да ги избегнете евентуалните расправии за да не кажете нешто за што може да зажалите. На работното место ве очекуваат добри вести.

Девица
Оваа недела после толку месеци во неповолна положба, планетата Марс конечно повторно ќе биде активна во ваша корист! Во следните недели планетите ќе ви пружат доволно енергија што ќе ве направи посилни и порешителни во борбата со вашите предизвици.

Вага
Ви претстои период полн со предизвици од професионална гледна точка. Јупитер и Меркур во опозиција можат да укажат на проблеми во комуникацијата со другите, затоа погрижете се подобро да се однесувате со другите.

Скорпија
Положбата на Венера ќе се одрази негативно врз вашите лични односи, затоа обидете се да го подобрите односот со партнерот преку мирна комуникација. Од петок ќе се засили влијанието на Меркур кој ќе ви донесе силна енергија.

Стрелец
Конечно пристигна моментот кој го чекавте толку месеци: од петок планетата Марс повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Малку по малку, ќе можете да ја вратите целата физичка и ментална сила што ви ја лиши овој транзит. Вашите среќни денови ќе бидат среда и четврток, кога ќе имате можност да направите големи промени.

Јарец
Не дозволувајте предизвиците да ве обесхрабрат, преземете ја контролата врз ситуациите така што максимално ќе ги искористите вашите способности и таленти. Од друга страна, Венера ќе ја зајакне врската со партнерот. Можно е некои денови да бидат напорни, но секогаш ќе има за што да бидете благодарни.

Водолија
Венера ќе биде во неповолна положба оваа недела, затоа обидете се да ја разбиете монотонијата во врската, а некои убави промени можат да ја подобрат секоја врска. Среќни денови се среда и четврток. Од друга страна, ве очекуваат зголемени обврски на работа.

Риби
Вашата недела започнува со два супер среќни дена, благодарение на влијанието на Месечината! На љубовен план, Венера ќе придонесе за сè да се одвива во најдобар ред. Згора на тоа, од петок планетата Марс ќе ви пружи поголема енергија.