ОВЕН

Овенот ќе мора да се воздржува поголем дел од неделата, бидејќи времето за акција се уште не е дојдено. На Овенот нема да му биде лесно да се придржува до таквото однесување, бидејќи желбата да се докаже некому нешто, да се држи до принципите и да се инаети, е особено силна кај Овенот во овој период.Повеќето Овни ќе заборават на благородништвото и ќе станат деспотски. Ова особено важи за оние претставници на знакот кои се соочуваат со препреки. Тука има само еден совет – престанете да форсирате настани, направете кратка пауза во работата и комуникацијата. Следната недела Овенот ќе ги надомести сите неволји и доцнења.

БИК

Повеќето Бикови треба да се подготват за многу продуктивна и богата недела. Наплив на сила за енергични потфати, огромна решеност да се дејствува и да се постигне, подготвеност за промена и одвојување од болното минато – ова е далеку од целиот спектар на намери на Бикот. И ги имаат сите шанси да се реализираат на најуспешен начин! Во овој период, некои Бикови ќе донесат многу тешки одлуки засновани на логика и разум, спротивно на нивните претходни чувства. Триумфот на личната моќ и сила над околностите ќе го почувствуваат најтипичните Бикови. Здравствената и финансиската сфера на Бикот во овој период ќе зависи и од личните напори и преземените активности.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците на почетокот на неделата ќе се соочат со мала криза на приоритети. Откако го стекнале она за што толку долго сонувале – позиција, пари, работа, врски – Близнаците одеднаш ќе откријат дека тоа не мора да носи среќа. Големото искушение да се утешат во сомнителни површни задоволства ќе ги надмине Близнаците до средината на неделата, а многу од нив ќе ги следат своите желби. Ова нема да ги ослободи од незадоволството од животот, но сигурно ќе им донесе нови неволји и нови проблеми. Идеално е Близнаците да ја трошат својата енергија во вода: пливање, бањи, хидромасажа.

РАК

За Раковите недела ќе донесе низа среќни околности, остварување на долгогодишните намери и победа во секаков вид битка. Раковите во овој период ги очекуваат успешни службени патувања, добри вести, интересна комуникација и корисни информации. Раковите стануваат посилни, позрели, храбри да го следат својот зацртан пат, смирено и самоуверено ги надминуваат тешкотиите, сомнежите или конфликтите. Неделата е исто така добра за сите нови потфати – од кариера до создавање семејство. Здравјето ќе биде одлично, а нивото на енергија ќе биде многу високо.

ЛАВ

На Лавовите им е малку досадно. А главното искушение на кое ќе бидат изложени претставниците на овој знак е неразумното трошење и сомнителните финансиски трансакции. Само, трошењето и инвестирањето оваа недела е строго контраиндицирано за Лавовите! Повеќето Лавови ќе дојдат во конфликт со своите роднини. Проблемот со „татковците и децата“ може да биде особено акутен. Нешто постојано ќе се меша во добрите односи со родителите, а бидејќи Лавовите не се одликуваат со трпеливост, може да дојде до сериозни дефекти во комуникацијата. Секако, контактите ќе бидат обновени, но Лавовите уште долго ќе ги „паметат“ овие настани. Што се однесува до здравјето, Лавовите треба да внимаваат на наследни болести и ако е можно, да преземат превенција или лекување.

ДЕВИЦА

Девиците наеднаш ќе стекнат „непријатели“ – доста намерни поединци кои ќе дејствуваат спротивно на желбите на Девиците. Ова особено важи за Девиците кои неодамна раскинале. Вчерашната љубов многу брзо ќе се претвори во омраза, предизвикувајќи деструктивно и горчливо однесување. И Девиците ги имаат сите шанси да ги почувствуваат последиците од ваквото однесување. И сето тоа затоа што Девиците, започнувајќи врска, никогаш не размислуваат за крајната цел на овие врски. Здравјето на Девицата нема да предизвика загриженост, само треба да избегнувате хипотермија и влажност.

ВАГА

Вагите ќе се соочат со проблеми во пријателството. Не се исклучуваат расправии или конфликти со пријателите и девојките. Вагите кои градат кариера ќе забележат дека прават премногу жртви за своите деловни идеи или проекти и дека тоа придонесува за проблеми и раздор во семејството. Покрај тоа, во иднина, идеите и проектите ќе испаднат илузорни и ефемерни, но ќе биде тешко да се обноват односите со најблиските. Многу Ваги ќе се соочат со ексцентричноста на саканата личност или личност со која се поврзани во личната, деловната или пријателската сфера.

СКОРПИЈА

Скорпиите на почетокот на неделата ќе почувствуваат дека им недостига социјализација. Неможноста за поврзување со други, постигнување договори и меѓусебно разбирање ќе трае приближно до четврток, 22 септември. Тогаш ситуацијата ќе почне да се смирува, а Скорпиите ќе имаат можност да ги искористат своите способности и таленти. Се чини дека судбината се среќава со Скорпиите, обезбедувајќи нови интересни проекти, шанси и можности. Крајот на неделата ќе биде особено успешен за оние Скорпии кои знаат да живеат „овде и сега“, кои се фокусираат на тековните работи и уживаат во самите активности, а не само во целта.

СТРЕЛЕЦ

За Стрелците со кариера, недела ќе донесе подем во бизнисот, успешна кариера и добри изгледи, особено во долгорочни проекти. Многу Стрелци ќе добијат опиплива помош од зрела и сериозна личност доколку ја покажат својата компетентност и одговорност. Стекнувања и набавки направени во тековниот период ќе ги воодушеват Стрелците, а чувството на некаква финансиска стабилност ќе ги исполни со внатрешен мир. Здравјето исто така нема да прави проблеми, само треба да се пазите од прејадување. Семејните Стрелци ќе уживаат во мир и хармонија, а оние кои се во врска ќе имаат можност да ја подигнат на ново ниво, па дури и да стапат во брак.

ЈАРЕЦ

Јарците ќе мора да ги покажат сите свои вештини за да избегнат конфликти. И тука е важно да се придржуваме до принципот: „Кој му копа дупка на друг, самиот паѓа во неа“. Ќе мора да избегате од конфликтот, но не обожувајте ги другите! Некои Јарци одеднаш ќе добијат многу важни информации, но немојте да ги користите за да ги постигнете вашите цели. Во овој период, Јарците треба да бидат особено внимателни и избалансирани во пристапот кон секој бизнис. Добивањето важни вести поврзани со финансиите ќе наведе некои Јарци да побараат совет од покомпетентна личност. Овој совет нема точно да донесе успех, затоа држете се до чувството на стомакот.

ВОДОЛИЈА

Водолиите ќе имаат тенденција да бидат осамени цела недела и ќе бидат доста иритирани поради тоа што нивните осамени моменти се многу ретки. Водолиите на почетокот ќе бидат стоички трпеливи, но во втората половина од неделата ќе преземат решителна акција за да ја обезбедат својата лична приватност и спокојство. Владејачката планета Водолија – Уран се наклонува кон пријателство и прифаќање на луѓето такви какви што се. Но, тоа е и планета на ненадејни непредвидливи промени, ненадејни акции и молскавични одлуки. Затоа, Водолиите можат да ја импресионираат својата околина не само со долговечноста, туку и со неочекувани брзи дејства кои речиси е невозможно да се запрат. Диетата и намалувањето на физичката активност ќе им овозможат на Водолијата да го зачува своето здравје.

РИБА

Рибите ќе се соочат со претходно нерешени проблеми. Рибите нема да можат да носат одлуки, поради неможноста да направат избор, да заземат една страна од двете, да изберат алтернатива за себе. Два фактори од еднаква важност ќе ги збунат Рибите. Најдоброто што може да го направи Рибите е да дојде до некој вид конструиран компромис. И тука постои опасност поради непредвидливоста на последиците, бидејќи најдениот компромис може да стане и паметна и деликатна рамнотежа, но и ќор-сокак. Рибите треба да посветат посебно внимание на финансиските документи, бидејќи тие можат да содржат „стапици“. Што се однесува до здравјето, бидете внимателни