Додека министерот Беким Сали го пушташе во употреба новиот, најсовремен ангиографски систем за интервентни радиолошки процедури, пациенти со малигни заболувања реагираат дека со месеци чекаат резултати на Институтот за радиологија, објави Телма.

Велат изморени сме секој ден да доаѓаме и повторно да се враќаме додека болеста може и да прогресира.

Целиот текст овде.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.