Ѕвездата на серијата Пријатели, Метју Пери, откри колку го чинело да се отрезни.

Актерот даде интервју за Њујорк Тајмс за да ја промовира својата претстојна биографија Пријатели, љубовници и големата страшна работа, а за време на интервјуто откри дека вложил неверојатна сума пари во сопствената трезвеност.

„Веројатно потрошив околу 9 милиони долари обидувајќи се да се отрезнам“, проценил актерот, а потоа споделил дека неодамна прославил 18 месеци трезвеност.

Лекарите му дадоа два проценти шанса да преживее

За потсетување, актерот неодамна откри дека неговата борба со зависноста во еден момент станала толку тешка што „речиси умрел“ пред неколку години на 49-годишна возраст кога му пукнало дебелото црево поради прекумерна употреба на наркотици.

Пери, кој се прослави со улогата на Чендлер на „Пријатели“, заврши на, како што рече, гастроинтестинална операција во 2018 година, а сега откри дека всушност поминал две недели во кома и пет месеци во болница и дека морал да се дрогира. за девет месеци колостомија торба.

“Лекарите му рекоа на моето семејство дека имам 2 отсто шанси за преживување. Ме ставија на уред наречен ECMO машина, кој дише наместо твоите бели дробови. И се вика Hail Mary. Никој не го преживува тоа”, изјави актерот за People. .