СЕКОЈ има различни потреби за врска. Додека некои луѓе инсистираат на верност, некои не можат да ги контролираат своите нагони и им треба многу возбуда за да ја задоволат својата страст. Ваквите луѓе се најмногу склони кон неверство, а во астрологијата се смета дека најчесто се родени во овие хороскопски знаци.

Овен

Овните се познати по своите страсни и интензивни чувства, но често знаат да бидат избрзани и избрзани. Бидејќи се себични, најважно им е да ги задоволат своите потреби. Дури и ако се во долга врска, тоа не ги спречува да бараат нови партнери без страв од последици. Неверството не им е проблем бидејќи и онака мислат дека тоа е само чин на страст.

Близнаци

Нивната разиграна личност често ги искушува да пробаат нешто ново. Тие се импулсивни и склони кон ненадејни одлуки, што им отежнува да останат верни во врската. Секогаш се малку неодлучни и се прашуваат дали партнерот е вистинската личност за нив. Бидејќи имаат двојна личност, нивната разиграна и флертувачка страна често бара возбуда за да го зачини досадното секојдневие.

Скорпија

За страсните Скорпии, долгорочните врски по некое време можат да станат здодевни. За да се избегне монотонијата, силното либидо ги поттикнува да експериментираат со нови партнери. Тие не гледаат ништо лошо во тоа. Поради својата загадочна природа и затворената личност, тие се експерти за криење на лаги од партнерот, кој обично не се сомнева.

Вага

Вагите сакаат да бидат во центарот на вниманието. Флертувачки се и заводливи, но изневеруваат само ако не добиваат доволно внимание од партнерот. Тогаш тоа што им недостасува го бараат во туѓи прегратки. Бидејќи се одлични во решавањето на напнати ситуации, Вагите можат да бидат одлични лажговци кои лесно ќе го измамат партнерот да им поверува на нивните лаги.