На ТИКТОК се шири видео од принцот Вилијам како разговара со ученичка и гласно се смее.

Луѓето во коментарите пишуваат дека се изненадени од тоа како се смее принцот од Велс.

„Кој знаеше дека принцот Вилијам може вака да се смее? е еден од коментарите на социјалната мрежа.

„Ова е всушност навистина слатко“, „Хехехе, ова е мојот нов омилен звук“, „Толку е слатко“, „Ме потсетува на кралицата Елизабета, таа се смееше така“, напишаа другите.

Инаку, благодарение на неговиот кралски статус, принцот Вилијам е едно од најпознатите фаци во светот, а до неодамна ја носеше и титулата „најзгоден ќелав маж“. Сепак, неколку недели откако стана принц од Велс, тој беше претекнат од Вин Дизел.

@loulabelle1000 “Hee! Hee! Hee!” #fyp #foryou #princewilliam #princewilliamedit #princewilliamdukeofcambridge #britishhumour #katemiddleton #thequeen #princessdiana #williamandkate #williamandharry ♬ original sound – The Royal Watcher