83-гпдишниот Ѓорѓи Сенков, облечен како на сликата, последен пат е виден во Велес пред два дена. Ѓорѓи боледува од деменција. Семејсвото моли секој кој го сретнал или има некакви информации да пријави во полиција.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.