Во ресторанот „Салвадор“ во Подгорица синоќа била фрлена експлозивна направа и во експлозијата нема повредени, но причинета е материјална штета на овој ресторан и уште три други лоцирани во близина.

Advertisements

Од полицијата велат дека експлозијата се случила околу два часа по полноќ.

Прикажи повеќе