Доделувањето на наградите „BRIT Awards“ за првпат е одржано во 1977 година и оттогаш има за цел да ги претстави и прослави најдобрите од британската музичка индустрија со годишни награди, настапи во живо и познатиот црвен тепих.

Синоќа беше одржано доделувањето кое не беше ништо поинакво: Ѕвездената листа на гости и повеќе од 4000 луѓе во О2 арената во Лондон – и спектаклот е загарантиран.

Во продолжение погледнете кој и што облече на доделувањето:

Дуа Липа

Арло Паркс

Оливија Родриго

Оли Александер

Бој Џорџ

H.E.I.M.

Селести

Little Mix

Тејлор Свифт

Хари Стајлс