fbpx

таг: „Brit

ФОТО: Погледнете што облекоа познатите на доделувањето на „BRIT Awards“

0
Доделувањето на наградите „BRIT Awards“ за првпат е одржано во 1977 година и оттогаш има за цел да ги претстави и прослави...

„Brit Awards 2021“: Првото големо шоу пред публика – без дистанца,...

0
Музичките награди „Brit Awards“ ќе се одржат на 11 мај во лондонската О2 Арена и тоа пред публика. Тоа ќе биде првиот...