ВЧЕРА на Нетфликс дојде долгоочекуваниот серијал на среда Адамс. Тим Буртин е режисер на нова серија чиј центар е мистериозното семејство Адамс.

Станува збор за спин-оф серија која ја следи приказната за препознатливата среда, ќерката на ова популарно семејство. Се предвидува дека серијата ќе има голем успех. Официјалниот трејлер за серијата беше објавен пред еден месец и досега има собрано 12 милиони прегледи.

Улога има и Кристина Ричи

Актерката Џена Ортега ја игра главната улога на мрачното девојче Среда. Во серијата се појавуваат и познатите Кетрин Зета-Џонс, потоа Луис Гузман, Тора Бирч, Исак Ордонез и Џејми Мекшејн. Се појавува и Кристина Ричи, која ја играше средата во оригиналниот филм.

Серијата е опишана како мешавина од хорор, комедија и натприродно. Во серијата, ученичката среда ќе се обиде да ги искористи своите неверојатни способности за да се справи со мрачните настани што почнаа да се случуваат низ градот.