таг: Нетфликс

Нетфликс снима вистинска игра Squid game – учесник: Се смрзнуваме, некои...

0
Нетфликс започна со снимање на вистинската верзија на играта Squid и, според The ​​Sun, да се биде на снимање е вистински кошмар. Некои...

Започнува нова ера за Нетфликс

0
Соосновачот на Нетфликс Рид Хестингс во четвртокот објави дека се повлекува од функцијата извршен директор по 25 години. Тоа е, како што пишува...

Нетфликс нема втора сезона од хит серијата Wednesday?

0
Нетфликс можеби губи една од своите најгледани и најпопуларни серии, Wednesday. Овој спин-оф на легендарниот филм Adams Family наиде на многу позитивни...

Гледани милијарди часови: Ова се најгледаните серии на Нетфликс на сите...

0
Нетфликс со години ги крие податоците за гледаноста на сервисот за стриминг, но оваа година почнаа да објавуваат рангирање на нивните најпопуларни емисии...

Се појави видео со гафовите од Wednesday – насмеа многумина

0
Нетфликс објави видео со гафови од снимањето на една од најпопуларните серии на нивниот стрим сервис, Wednesday, и луѓето се воодушевени. Рестартирањето...

Добра зделка: Еве колку Меган и Хари добија за снимањето на...

0
НОВИОТ документарен серијал на Нетфликс, Хари и Меган, предизвика бурни реакции во јавноста. Серијата е наречена „Американско пропагандно ѓубре“, а Хари и Меган...

Дали забележавте дека Wednesday воопшто не трепка? Има добра причина за...

0
Новата хит-серија на Нетфликс – Wednesday (Среда) соборува рекорди на гледаност, а обожавателите не престануваат да зборуваат за сцените што ги разнесоа. ...

Долгоочекуваната серија чиј трејлер е прегледан 12 милиони пати пристигна на...

0
ВЧЕРА на Нетфликс дојде долгоочекуваниот серијал на среда Адамс. Тим Буртин е режисер на нова серија чиј центар е мистериозното семејство Адамс. ...

Наскоро доаѓаат непопуларни промени: Нетфликс откри кога ќе воведе реклами

0
Откако раководителите на Нетфликс со години ја отфрлија идејата за воведување реклами, популарниот сервис за стриминг следниот месец ја воведува својата прва поевтина...

Авторот на „Круна“ најави пауза во снимањето

0
Познатата ТВ-серија на Нетфликс – „Круна“ (The Crown), веројатно, ќе направи пауза од снимањето на својата шеста сезона, како знак на почит кон...