Овен

Се обидувате да избегнете контакти со луѓе кои ве исцрпуваат. Сепак, бизнисот не го одобрува таквото однесување, па ќе бидете принудени да трпите некои луѓе. Ќе се изненадите што можевте да пропуштите доколку не ги слушавте.

Бик

Ви се отвораат убави деловни можности. Следат преговори за можна соработка со странски земји, но и шанса за долго патување каде ќе ги усовршите деловните вештини. Не дозволувајте вашата моментална мрзеливост да ја уништи оваа можност.

Близнаци

Болестите кои ве мачеле во минатото повторно се враќаат. Чувајте го оптимизмот, не паничете непотребно. Нема потреба да налетувате на себе, промените на работа ќе вдахнат мал оптимизам. Внимавајте на исхраната, имунитетот не ви е на завидно ниво.

Рак

Донесувате крај на многу заостанати работи со кои се мачите веќе некое време. Одредена одлука или судска пресуда ќе разреши замрсеност, по што влегувате во понатамошни преговори како полноправна преговарачка страна, достојна за почит.

Лав

Вниманието е насочено кон проблематичната ситуација која се случува во вашиот семеен круг. Кулминацијата ќе пристигне во текот на попладневните часови, бидејќи ќе се случат принудни промени, доколку дотогаш не ги спроведете доброволно.

Девица

Свесни сте за вашата ароганција, но таа е посилна од вас. Самоконтролата е неопходна ако сакате да избегнете конфликт со претпоставените, што може да резултира дури и со казна. Не правете им го на другите луѓе она што не сакате некој да ви го прави.

Вага

Вие не сте личност која сака големи промени. Според тоа, не уживате ниту во излегувањето. Ако копнеете да излезете од куќата, тоа е затоа што некој внатре во неа не ви е пријатен. Затоа, не бегајте од семејството, туку обидете се да ги подобрите семејните односи.

Шкорпија

Измислувате причини за вашето незадоволство. Можеби вашите планови биле премногу амбициозни, па дел од постигнатиот успех не го доживувате како нешто позитивно. Ако не сте добиле сè, тоа е како да не сте добиле ништо. Не претерувајте.

Стрелец

Добивате поддршка од луѓе што најмалку ги очекувавте. Парите со кои располагате не се доволни за се што сте имале намера да купите. Ситуацијата е непријатна, но оптимизмот не ве напушта. Решението ќе го видите ако добро се опуштите.

Јарец

Порака од заборавен пријател од минатото ви го разубавува денот. Се што планиравте за денес одложете и часовите поминете ги во лежерно дружење. Таа личност на некој начин навестува за промените кои ќе ви дојдат во наредниот период.

Водолија

Потребен ви е одмор и краток одмор. Околностите што се појавуваат отвораат можност за бегство со пријателите на неколку дена. Движете се повеќе и не двоумете се, краткото опоравување ќе ве оживее, па лесно ќе ги надоместите пропуштените обврски.

Риби

Пред вас е стресен ден, па затоа е најпаметно да ги избегнувате сите ситуации во кои би биле во центарот на вниманието или на некој начин би ја презеле водечката улога. Доколку сте активен учесници во сообраќајот, бидете внимателни, особено во доцните вечерни часови.