Овен

Не очекувајте јасен и директен одговор од сите. Можеби ќе бидете разочарани.

ЉУБОВ Партнерот сака да флертува и тоа ве излудува.

РАБОТА Можна е пократка рута.

ЗДРАВЈЕ Здравјето е стабилно.

Бик

Некои од она што го чувствувате може да биде малку вознемирувачко, поврзано со личност на која и се восхитувате. Можеби таа не е баш онаква каква што се преправа дека е.

ЉУБОВ Избирате погрешна личност затоа што барате дополнителна возбуда.

РАБОТА Доста сте креативни и размислувате за проширување на вашиот бизнис.

ЗДРАВЈЕ Стабилно.

Близнаци

Можеби ќе сакате да се повлечете во осаменост и да барате одговори на некои прашања длабоко во себе.

ЉУБОВ Не го иритирате партнерот непотребно.

РАБОТА Направете договор со претпоставениот за вашите следни потези.

ЗДРАВЈЕ Се чувствуваш добро.

Рак

Потрудете се да стапите во контакт со најблиските, семејството и пријателите и задолжително најдете време за одмор навечер.

ЉУБОВ Нема причина да се дистанцирате од саканата личност.

РАБОТА Размислувате за започнување приватен бизнис.

ЗДРАВЈЕ Дигестивни проблеми.

Лав

Без разлика дали се работи за вашиот работен или личен живот, некои работи не можат да чекаат повеќе. Не го одложувајте она што треба да се направи.

ЉУБОВ Правите погрешен чекор кој непотребно ве оддалечува од саканата личност и од заедничките планови.

РАБОТА Вашите очекувања може да изгледаат нереални за околината.

ЗДРАВЈЕ Чувствителни респираторни органи.

Девица

Тешко дека можете да се потпрете на некои луѓе на кои им верувавте. Не е до нив, до тебе зависи. Само што ги идеализиравте.

ЉУБОВ Покажете дека поседувате благородни особини, како што се великодушност и емпатија кон саканите.

РАБОТА Покажете дека сте независни.

ЗДРАВЈЕ Избегнувајте мрсна храна.

Вага

Ќе ги извршувате обврските полека, но темелно. Ќе бидете успешни во се што бара голема концентрација и „око“ за детали.

ЉУБОВ Мора да разберете дека нечии знаци на одобрување и големи комплименти немаат употребна вредност

РАБОТА Ќе сакате да бидете опкружени со ред и чистота, а некој може да го направи токму спротивното од тоа.

ЗДРАВЈЕ Главоболка.

Шкорпија

Справете се со сопствениот живот и подобрете го вашето приватно поле. Не дозволувајте некој од надвор да се меша во вашите работи.

ЉУБОВ Се е дозволено доколку одговара на заедничките потреби и вкус.

РАБОТА Чувајте се под контрола, барем така е вашето мислење, но можни се изненадувања.

ЗДРАВЈЕ Прошетајте повеќе.

Стрелец

Денеска не барајте совет од другите, слушајте го вашиот внатрешен глас, бидејќи на крајот од денот одлуката е само ваша.

ЉУБОВ Партнерот не сака да ви ги доверува своите тајни намери, но вие не се откажувате лесно.

РАБОТА Ве очекува контакт со странци.

ЗДРАВЈЕ Стабилно.

Јарец

Нема да дозволите вашите лични стравови и сомнежи да ви ја уништат можноста да се покажете во најдобро светло.

ЉУБОВ Не можете лесно да се договорите за заедничките планови. Тоа носи немир…

РАБОТА Имате можност да го проширите бизнисот, но сигурно не денес.

ЗДРАВЈЕ Проблеми со алергија.

Водолија

Ќе сакате да ви се допаднат во општеството. Искористете го денот за некаков вид на состаноци. Сигурно е дека добро ќе се забавувате.

ЉУБОВ Слободните луѓе ќе бидат заводливи, но и заљубени.

РАБОТА Не очекувајте соработниците да ги поддржат идеите што ги имате овие денови.

ЗДРАВЈЕ Осцилации на притисокот.

Риби

Ако ги сумирате резултатите од претходниот период, бидете целосно искрени со себе, за да не ви се повторат грешките.

ЉУБОВ Има различни интереси помеѓу вас и вашиот партнер.

РАБОТА Вашите очекувања може да не се остварат целосно.

ЗДРАВЈЕ Чувствителен стомак.