Новинарот Саше Димовски, имаше неопходна интервенција за ампутација на ногата. Со сметки за донации, се собира помош, за Димовски, повторно да прооди. Средства се потребни за лекување и протеза, како и за рехабилитација.

Ова се сметките за донации: Сметки за донации:
Денарска: 250101000288259
Девизна: 1408000644660

SWIFT: INSBMK22
IBAN 07250780006446692
Шпаркасе банка Македонија

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.