реклама

Додека некои луѓе се чини дека имаат сè под контрола, други реагираат импулсивно, се однесуваат целосно ирационално и не знаат како да ги контролираат своите емоции. Изгледа дека астрологијата може да има врска со тоа.

Близнаци

реклама

Близнаците сакаат да мислат за себе како слободоумни, сакаат да испробуваат нови работи и да менуваат групи, па затоа никогаш не поминуваат премногу време со некоја конкретна личност.

Но, тоа не значи дека тие лесно се справуваат со сите ситуации. Тие се вознемирени и често имаат потреба од многу валидација, вели астрологот Емили Њуман, додавајќи дека доколку Близнаците не го добијат она што го сакаат, паничат и почнуваат да се однесуваат нерационално.

реклама

Близнаците премногу размислуваат, се плашат да кажат нешто за да не грешат и да не ги разочараат луѓето околу себе.

Шкорпија

реклама

Скорпиите исто така тешко ги контролираат своите емоции. Нивната интензивна страст и длабочина на чувства често ги прави лути или огорчени на другите, вели астрологот Рејчел Клер.

Тие се и неверојатно внимателни, па често се усогласени со туѓите тајни, но понекогаш чувството да носат сè на грб ќе ги натера да пукнат под притисок.

риби

Рибите се чувствителни и нежни по природа, но само ако се согласувате со нивната визија и став. Њуман наведува дека луѓето во овој знак сакаат од срце, искрено и сакаат да живеат во бајка.

Рибите длабоко се грижат за другите луѓе и го сакаат истото за возврат, но ако не го добијат, можат да станат многу ирационални. Тогаш тие не ги слушаат другите и стануваат пасивни агресивни кога работите не одат како што треба.

Лав

Лавовите се страствени, па може да биде доста забавно во нивно друштво, но токму оваа страст понекогаш ги прави ирационални. Лавовите знаат да бидат доста драматични и кога некој ќе ја доведе во прашање нивната вредност, веднаш се подготвени да се борат. Тие се однесуваат импулсивно и се неверојатно тврдоглави.

Клер додава дека луѓето родени во овој знак секогаш мислат само на она што е најдобро за нив. Ако некој ги критикува, Лавовите тоа ќе го сфатат како личен напад и тогаш можете да заборавите на разумен разговор.

Јарец

Јарците се родени лидери и една од нивните најдобри квалитети е чувството за одговорност. Меѓутоа, бидејќи тие секогаш сакаат да бидат на врвот на скалилата за успех, посветуваат повеќе внимание на тоа што мислат другите за нив.

„Тие стануваат ирационални кога се обидуваат да им угодат на сите други и може да почнат да лажат или да ја „свиткаат“ вистината за да се направат поспособни – што може да ги доведе во неволја“, изјави Њуман за Best life.

Девица

Иако Девиците изгледаат прибрано и стабилно во секое време, тие знаат да бидат многу ирационални. Постојано сакаат да бидат совршени и сакаат се да е на свое место, но ако нешто тргне наопаку, Девиците би можеле да доживеат топење.

„Нивната непостојана природа ги тера постојано да се погодуваат себеси и премногу да размислуваат за секој збор што ќе го кажат“, рече Клер. Совршенството не може секогаш да се постигне, па Девиците ќе бидат во надолна спирала кога не можат да го постигнат посакуваниот исход.

реклама