zoom

191 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Груби: Вратите за враќање на Алтернатива во Владата се отворени

0
Говорејќи за проширувањето на парламентарното мнозинство, првиот потпретседател на Владата, Артан Груби во интервју за вечерашната емисија на ТВ ” SHENJA” рече дека тој...

ИРЛ: Најскапиот инфлуенсер Ковачевски, 26 илјади евра за спонзорирани постови за...

0
Премиерот Димитар Ковачевски е рекордер по објави на социјалните мрежи. Ниту неговиот претходник, ниту опозицијата не можат да го надминат неговиот број на објави....

Хасани: Груби финансира портали за да пишуваат во негова корист

0
Заменик-министерот за одбрана во заминување Башким Хасани го обвини вицепремиерот Артан Груби, дека финансирал голем број портали за да прават вести во негова полза...

„Огнените“ од Чаир: Се докажа дека нема фронт за Европа, туку...

0
Дел од функционерите на ДУИ, познати како „огнената група“ вечерва од Чаир побараа итна оставка на Артан Груби и на неспособните министри што тој...

Избрани новите министри – Лога за правда, Меџити за здравство, Алиу...

0
Речиси три недели траеше изборот на четворицата нови министри. Во своите обраќања пратениците со денови меѓусебно се обвинуваа за криминал и корупција Со 64 односно...

Спасовски: Однесувањето на ВМРО ДПМНЕ е исто, без разлика на промената...

0
Во ВМРО-ДПМНЕ нема промена во однесувањето и покрај смената на Груевски со Мицкоски, кажа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостувањето во ТВ...

Спасовски: Заканите за бомби кај нас се со идентичен текст со...

0
За само година и половина имаме засилување на хибридните закани и напади, не само во Северна Македонија туку и во државите во регионот, кажа...

Николоски: Има информации дека Таравари на изборите во Тетово го намести...

0
Николоски вели дека Таравари е непрепознатлив. Според информации со кои располага, како што вели, Таравари лани намерно не сработил за изборите за советници во...

Ахмети: Не ги обвинив Алфа и Телма, иритиран сум од говорот...

0
Не сум ги обвинил телевизиите Алфа и Телма. Јас сум иритиран од тоа што го слушам на ТВ Алфа од сограѓаните Македонци кои со...

Таравари: Меѓународниот фактор бара Алијанса да влезе во Владата,ако и граѓаните...

0
Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари вечерва гостува во дебатната емисија „Клик плус“ на ТВ21 каде најави политички интересна 2023 година и рече дека...