zoom

200 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ФИНАНСИРАН ОД СТРАНА НА ПАРАВАН ОРГАНИЗАЦИЈА ПОД КОНТРОЛА НА...

1
Според молдавскиот истражувачки новинар Ion Harghel, Миленко Неделковски аплицирал за грантови во висина од 100.000 евра во НВО „Assoziation Journalisten im Kampf um den...

Независноста на Украина честитана преку твитови, Османи го испиша 7-от твит

0
Министерот Бујар Османи и 13 други светски дипломати излегоа од дипломатски рамки на комуникација и независноста на Украина ја честитаа преку твитови. Станува збор...

Антоновски: Цената е Македонија, цената не е дали на власт ќе...

0
Ако размислуваме за државен интерес, во ситуацијата тоа е влез во ЕУ, граѓаните се изјаснуваат и во нивен интерес е влез во ЕУ. На...

Таравари: Истражувањето на ИРЛ е шокантно, министрите на АА ќе бидат...

0
Претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, во врска со најновото истражување за пожарот во модуларната болница во Тетово, рече дека ова истражување на...

Зечевиќ: Силна поддршка од Германија за македонскиот идентитет и посебност во...

0
Денеска продолжија интензивните теренски активности на СДСМ во рамки на караванот „Рамо до рамо, до победа„. Со жителите на Карбинци, рамо до рамо на...

Сарацин: Германскиот Парламент го признава македонскиот идентитет, јазик и историја

0
 Во Германскиот Парламент за еден час ќе се гласа резолуција за улогата или зачленувањето на Северна Македонија во ЕУ. Многу граѓани изразуваат страв дека...

Бундестагот ја усвои резолуцијата за признание на македонската култура, идентитет и...

0
Поддршка за евроинтеграцијата на Северна Македонија и признание на македонската култура, идентитет и јазик, кои, како што се наведува, ќе ја збогатат разноликоста на...

Дали кавгите во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се повод за контра-анкетата...

4
Еден ден по изјавата на премиерот Димитар Ковачевски дека во рамки на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ имале несогласувања меѓу Мицкоски и членовите на ИК...

Масакар во Србија: 10 мртви, повеќе од 10 ранети, напаѓачот се...

0
Полицаец (20) и неговата сестра се убиени во стрелба со огнено оружје која ја започнал Урош Б.(21) во селото Дубона кај Младеновац. Во овој...

Груби: Вратите за враќање на Алтернатива во Владата се отворени

0
Говорејќи за проширувањето на парламентарното мнозинство, првиот потпретседател на Владата, Артан Груби во интервју за вечерашната емисија на ТВ ” SHENJA” рече дека тој...