Naser Selmani

409 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

„Атила“ доаѓа!

0
Антигрчката реторика и антигрчките акции што ги презема Турција не се новост, иако неодамна го достигнаа својот врв. Систематското нарушување на воздушниот и морскиот...

БОЦЕВСКИ: Србија нема да влезе во војна со НАТО заради Косово

0
Косово нема да биде дел од Србија, ниту српската војска ќе влезе во Косово затоа што тоа ќе значи војна со НАТО и САД,...

Азири: Потребна е каскадна заштита од сајбер напади

0
Најдобар начин да се заштитиме од сајбер нападите однадвор е да формираме посебна агенција, која ќе спроведе дигитална трансформација и ќе ја воспостави основната...

Азири: До крајот на годината граѓаните ќе вадат 150 документи преку...

0
До крајот на годината македонските граѓани преку интернет ќе можат да подигнат 150 документи од администрацијата без да мораат да чекаат пред шалтери, ветува...

Што бевме? Зошто нè нема?

0
Исклучително интересен и корисен проект подготви турскиот историчар и бизнисмен Туфан Каја. Тој создаде посебна платформа на Интернет - maphub.net, на која беше поставена...

Муцунски ветува преговори со ЕУ, без решение за Бугарите во уставот

0
Следната македонска влада ќе биде формирана од ВМРО-ДПМНЕ, која навистина ќе почне пристапни преговори со Европската унија, со заштитено достоинство на сите граѓани што...

Муцунски: Нема да го раскинеме договорот со Бехтел за да не...

0
Кога ќе дојдеме на власт ќе бидеме максимално внимателни кон договорот со Бехтел и Енка за изградба на автопатишта од Коридорот 8 и 10Д...

Опозицијата и медиумите шират невистини и шпекулации за Коридорот 8 и...

0
Критиките од опозицијата, медиумите и јавноста поврзани со договорот за изградба на 110 километри автопатишта од Киридорот 8 и 10Д се чисти шпекулации и...

Новите автопатишта ќе чинат исто колку автопатот Кичево-Охрид

0
Цената од 1.3 милијарди евра за изградба на 110 киломтери автопат од Коридорот 8 и 10Д е реален ако се има предвид теренот преку...

Рустеми: Автопатот Кичево-Охрид намерно е проектиран лошо да не се гради...

0
Директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Ејуп Рустеми тврди дека претходната влада на Никола Груевски свесно ја опструирал изградбата на автопатот од 57...