fbpx

zoom.mk

18708 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Од денес попладне оние кои од Велика Британија ќе пристигнат на...

0
Државен карантин во траење од седум дена и тридневна домашна изолација воведува Кипар за сите оние кои ќе пристигнат од Велика Британија,...

Твитер тргнува во борба против дезинформациите за вакцината

0
Социјалната мрежа Твитер се приклучи во војната против дезинформациите за вакцинацијата против коронавирусот и од денеска ќе почне со бришење на најштетните дезинформации...

Секојдневни хероини – Валентина Стефановиќ, претприемачка: Жената може најмногу да направи...

0
Жената претприемач, која во овие тешки времиња решила да почне со самостојна дејност е многу храбра. Таква жена е Валентина Стефановиќ. ...

Кремљ: Американските санкции против гасоводот „Северен тек 2“ се акт на...

0
Американските санкции против гасоводот „Северен тек 2“, што е во изградба од Русија до Германија, се чин на „хибридна војна“, изјави денеска портпаролот...

Амандманска расправа за измените на Законот за работни односи

0
Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за труд и социјална политика, на која на дневен...

Заев: Не ни требаат бајпас решенија, немаме алтернатива за членство во...

0
Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање уште еднаш потврди дека Република Северна Македонија дома ќе ги продолжи реформите и ќе продолжи...

Тренерот на Вотфорд добил отказ поради масажа

0
Владимир Ивиќ минатата недела доби отказ во Вотфорд, а сега полека излегуваат и причините за тоа. Ивиќ само осум дена...

СЗО: Сè уште нема докази дека новата варијанта на коронавирусот е...

0
Светската здравствена организација (СЗО) сè уште нема докази дека новата варијанта на коронавирусот ќе доведе до зголемена смртност, изјави еден од директорите...

ВИДЕО: Домот на Лила Филиповска вистинска божиќна бајка

0
Иако оваа година празничниот период е сосема поразличен од изминатите години, сепак многу луѓе не дозволија целата ситуација да влијае на...

Веран: Можно е новиот коронавирус да циркулира низ Франција

0
Францускиот министер за здравство, Оливие Веран, денеска изјави дека е можно во земјата да циркулира новиот вид на коронавирус, иако последните тестови не...