fbpx

Andreja Salpe

2059 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

ЗОИ: Херман победничка во биатлонот на 15 километри

0
Германската биатлонка Дениз Херман го освои златото на Олимпијадата во Пекинг во индивидуална трка на 15 километри. Херман патека ја мина со време...

Директорот на Ајакс им испраќал непримерни пораки на колешки, си замина...

0
Марк Овермарс се повлече од функцијата спортски директор на Ајакс. Причина за раскинувањето на договорот со 48-годишниот менаџер е низата непримерни пораки кои...

Од борба за живот до злато: Пред три години го победи...

0
Канадскиот сноубордер Макс Парот го освои првиот златен медал за Канада на Зимските олимписки игри во Пекинг со победа во дисциплината слоупстајл. Парот...

Ова е најубавата спортистка на овогодишните ЗОИ: Го „топи мразот“ со...

0
Холанѓанката привлекла големо внимание со својот изглед, а тоа може да го видите на фотографиите. Очите на вљубениците во зимските спортови од...

ЗОИ: Швајцарецот Фојц најбрз на спустот

0
Швајцарскиот скијач Бит Фојц го освои златото на Олимписките игри во Пекинг во дисциплината спуст. Фојц на својата земја и го донесе...

Влаховиќ и Закарија за сигурни три бода на Јувентус

0
италијанскиот фудбалски тим Јувентус ја потврди фаворитската улога и славеше над Верона со 2-0 во последниот меч од денешната програма во Серија А...

Сенегал е нов шампион на Африка

0
Сенегал во своето трето финале дојде до првиот трофеј на Африканскиот куп на нации.Сенегал уште во седмата минута можеше да дојде до водство,...

Втора победа на Пелистер во АБА 2 лига

0
Кошаркарскиот клуб на Пелистер успеа да ја забележи и втората победа во дебитантската сезона во АБА 2 лигата и вечерва со 99:83 го...

Португалија е шампион на Европа во футсал

0
Футсакл репрезентацијата на Португалија по втор пат во историјата стана првак на Европа откако ја победи Русија со 4:2 сво финалето во „Зиго...

Минимална победа на Реал Мадрид против Гранада

0
По киксот против Елче, Реал Мадрид дојде до победа против Гранада од 1-0. Неубедлив но многу важен триумф за кралскиот клуб во шпанската...