Andreja Salpe

2059 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Италија ќе инсистира на полн капацитет на стадионот за дуелот со...

0
Фудбалскиот сојуз на Италија и Владата на оваа земја интензивно разговараат за враќање на полн капацитет на стадионите во завршницата од сезоната. ...

Енис Барди осуден на ЧЕТИРИ месеци казна затвор, еве ја причината

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е осуден на четиримесечна затворска казна поради користење на лажна возачка дозвола. Шпанските медиуми откриваат дека Барди ја...

Вардар ја декласираше Војводина во СЕХА лигата

0
Вардар немаше проблем да ја совлада Војводина на гости со убедливи 26:16 (11:9) во второто коло од СЕХА лигата, за да се вратат...

Ставре Јада на 86 место од 88 натпреварувачи во квалификациите на...

0
Македонскиот репрезентативец, Ставре Јада во конкуренција на 90 натпреварувачи од кои 88 настапија во квалификациите во Крос-кантри спринтот на 1,5 километри го освои...

Киелини поради повреда надвор од терените неколку недели

0
Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини ќе пропушти неколку недели поради повреда, објави официјалниот сајт на торинскиот клуб. Лекарскиот преглед открил повреда на...

Македонскиот олимпиец Дехари доживеа тешка повреда во Пекинг, оди на итна...

0
Македонскиот олимпиец Дардан Дехари доживеа тешка повреда на десното колено при лошо паѓање на денешниот тренинг во Јанкинг, за време на подготовките за...

Нејмар го пропушта осминафиналето од Лигата на шампионите против Реал

0
Бразилскиот фудбалер Нејмар кој настапува за Пари Сен-Жермен ќе го пропушти осминафиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид. Нејмар продолжува да закрепнува...

ЗОИ: Франција 16-та земја со златен медал

0
Од денес и Франција се вброи помеѓу земјите освојувачки на златен медал на Олимписките игри во Пекинг. Претпладнево првото злато на ЗОИ...

ЗОИ: Ледецка и Карл победници во женскиот и машкиот паралел велеслалом...

0
На Олимпијадата во Пекинг претпладнево завршија трките во женска и машка конкуренција во паралел слалом – сноубординг. Кај сноубордерките златниот медал го...

ЗОИ: Трето злато за Кина по триумфот на Гу во слободно...

0
Натурализираната Кинезинка Ејлин Гу го освои првото место во слободно скијање дисциплина „Биг ер“. Тааутринава до златниот медал дојде со резултат 188,25 бодови....