Брз рецепт со состојки кои сигурно ги имате во кујната, не бидете мрзеливи, направете си вкусна вечера за вас и вашето семејство…

Вистинско уживање за вашите непца, рецепт кој ќе ве воодушеви со својата едноставност, но и со вкусот. Подгответе јапонски палачинки и уживајте во нивниот неодолив и сочен вкус… верувајте дека буквално целото семејство ќе им се израдува!

Потребни состојки

– 2 јајца
– 50 грама шеќер
– 1 лажица мед
– 40 мл вода
– 100 гр брашно
– ванилин шеќер
– прашок за печиво
– чоколаден крем или џем по желба

Деталниот начин на подготовка погледнете го во видеото…