Докторот Ненад Лазаров на Фејсбук испрати порака до сите лица кои се двоумат за вакцинацијата против ковид 19.

-Единствен соодветен избор за вакцина е: првата достапна вакцина!Ниедна вакцина нема да ви направи ковид и се што носи ковид.Не се откажувајте ве молам, пишува Лазаров.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.