Инцидент пред градска болница: Се заканувал со пиштол, едно лице е рането

45
0

Метеж пред градската болница, неофицијално имало и пукање. Влезот на болницата е блокиран од полиција.

Според очевидци на настанот на паркингот пред самата болница се случил вооружен инцидент во кој има повредени лица.Од автомобил со скршени стакла бил изнесен ранет маж.