Овен
Прикривајќи ја вистината, оставате лош впечаток на саканата личност. Важно е да ја увидите вашата грешка. Постојано барате излез од комплицирани ситуации, но некој дополнително ве оптоварува со различни барања. Имате впечаток дека страдате од лоши влијанија и не сакате да прифаќате правила што го ограничуваат вашиот израз.

Бик
Некој не обраќа внимание на вашиот авторитет или коментарите кои ги упатувате. Потребно е да воспоставите подобра комуникација. Нема причина да се однесувате строго кон партнерот. Покажете дека имате разбирање и емотивен слух. Одговорите кои ги очекувате доаѓаат со задоцнување и тоа се одразува на вашето расположение.

Близнаци
Знаете дека членовите на семејството и домашната атмосфера ви се најдобриот начин за полнење на батериите. Еуфоријата ќе ве држи и денес, а никој нема да се сомнева во вашата ефикасност и во способноста за решавање на финансиските проблеми. Искрено да му кажете нешто на партнерот, без притоа да го повредите.

Рак
И денес ќе продолжите со вашите љубовни успеси. Оние во врска ќе бидат среќни, а самите секако нека излезат. Сè е можно. Како што поминуваат работните часови, вие сè повеќе во мислите ќе се насочите кон организирање вечера со пријатно друштво. Затоа, не се заморувајте се со ситници и небитни нешта.

Лав
Раширете ги вашите хоризонти. Ви претстои нов почеток во областа на претприемаштвото. Некои ќе одлучат да основаат сопствена фирма, други да ја прошират онаа што ја имаат, трети ќе добијат понуда за работа во странство… Ова е период кога треба да ги засукате ракавите и да инвестирате, за подоцна да ги собирате плодовите.

Девица
Не плашете се да го покажете своето вистинско лице, не глумете и не ги разубавувајте нештата без потреба, туку прикажете ги такви какви што се. Очекувајте многу случувања, страст и уживања. Ништо нема да ве спречи да го реализирате проектот до секој детаљ, доколку е реален и има добра подлога за остварување.

Вага
Излезете од вашата удобна зона. Секое соочување со проблемите е тешко. Но, пријателите и семејството ќе бидат околу вас. Меѓутоа, ќе мора и вие да најдете време за нив. Вашите деловни обврски се премногу за една личност. Толку многу работи ви се наталожиле, што најмногу сакате да побегнете од сопствената кожа.

Скорпија
Ве очекуваат пријатни деловни разговори. Иако скришум правевте некои потези, вашата напорна работа и посветеност на работното место не поминаа незабележани. Од друга страна, мало напрегање во врската со саканата личност е привремено, па затоа се препорачува воопшто да не обрнувате внимание на тоа.

Стрелец
Ќе имате потреба да разговарате со некој, а ова ќе ви помогне да се придвижите напред. Ви претстои период на позитивни изненадувања. Сакате да ја задржите саканата личност и вашата врска да напредува. Потребно е повеќе да се приспособувате еден на друг. Сега не е време да бидете тврдоглави и премногу горди.

Јарец
Денес нештата нема да бидат онакви како што ќе ви изгледаат на прв поглед, па не носете заклучоци пред да добиете одговори. Можно е да кажете нешто за што подоцна ќе зажалите. Сосема неочекувано ќе ви се отвори одлична шанса за проект кој ќе ви донесе големи финансии. Прифатете ја понудата без размислување.

Водолија
Ќе ви годат разговорите со пријателите, но најдобро избегнувајте ги сериозните теми. На работното место ве очекуваат интересни познанства, што сигурно ќе ви се најдат во иднина. На емотивно поле, некоја порака или телефонски повик ќе ви го подобри расположението. Сепак, добро размислете пред да направите што било.

Риби
Ќе имате потреба да бидете сами и да донесете одлуки. Наскоро ќе се најдете во малку тешка ситуација, па применете ги научените лекции. Можеби имате некои лични несигурности. Поработете на себе, тоа ќе има позитивно влијание врз љубовниот живот. Не можете да очекувате различни резултати ако користите исти средства.