Кога имате толку големо семејство, секој оброк е забавен, но замислете го купот садови за миење. За да си ги намали обврските, една мајка на 16 деца покажа дека јадењето може да биде вистинско задоволство и без чинии.

Џени и Реј Бонел се едно од најголемите семејства во Австралија. Тие имаат 16 деца и на социјалните мрежи често споделуваат детали за нивниот бурен семеен живот.

Нивните деца се на возраст од 5 до 30 години, на својот инстаграм – профил сподели фотографија на која се гледа како нејзините деца седат на подот спремни за ручек.

Instagram
Instagram

Ручек“, напиша таа во описот на фотографијата.

Фотографијата стана вирален хит на Интернет, а нејзините следбеници ѝ се заблагодарија велејќи дека совршено ја прикажува семејната топлина и практичност.

Други родители го фалат нејзиниот едноставен, но вкусен оброк – омилен на сите деца.

Најдобриот ручек на сите времиња“, напиша еден нејзин следбеник.

Instagram
Instagram

Покрај брзите оброци, Џени за своето големо семејство често подготвува и варена храна и редовно споделува видеа од нејзините чести пазарења.

Таа претходно откри дека неделно купуваат 36 литри млеко, 72 јајца, 30 пилешки батаци, десетина леба и слично. Во просек, таа троши околу 300 евра неделно на намирници за да го прехрани своето семејство.

Instagram
Instagram

Џени и Реј се родители на Џеси, Брук, Клер, Натали, Карл, Самуел, Камерон, Сабрина, Тим, Брендон, Ева, Нејт, Рејчел, Ерик, Дејмиен и Кејтлин.