Пејачката Кејти Пери му го честиташе роденденот на својот вереник Орландо Блум на својот инстаграм – профил, каде објави неколку нивни фотографии.

Со емотивна порака, Кејти изрази колку љубов чувствува кон својот сакан и таткото на нејзината ќерка Дејзи Дејв.

Instagram
Instagram

Најсреќен 44-ти роденден на мојата љубов, брилијантниот татко на мојата Дејзи Дејв и светлото огледало кое ме гледа и го рефлектира она што сè уште не можам да го видам…“, напиша Кејти.

Instagram
Instagram

„Ти благодарам што ме поддржуваш и никогаш не ме напушти… Толку ми е мило што мојата месечина откри дека е сонце, те сакам, ти си целиот мој свет“, додаде пејачката во описот на фотографиите.

Instagram
Instagram

Кејти Пери и Орландо Блум станаа родители на нивната прва заедничка ќерка на  25 август 2020 година. Орландо стана татко по втор пат, тој има деветгодишен син Флин Кристофер Блум.

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram