Вашите блиски ве сакаат без оглед на сè, но размислете дали можеби не ги нервирате со некои свои постапки.

Секој од нас си има свои „бубачки“ со кои им оди на нерви на оние околу нас.

Во продолжение, проверете што кажува вашиот хороскопски знак за тоа:

ОВЕН – нервоза

Тие се раздразливи и со ова ги иритираат другите. Ако се обидете да им помогнете, тогаш може уште толку да се изнервираат и да бидат бесни.

БИК – тврдоглавост

Дури и откако ќе го убедите со аргументи дека не е во право, тврдоглавиот Бик нема да сака да попушти.

БЛИЗНАЦИ – неодлучност

Тие не се нешто најдобри во носењето одлуки, па затоа побезбедно е вие да одлучите и само да им соопштите.

РАК – раздразливост

Тие се забавни, но колку повеќе време поминувате со нив ќе сфатите дека лутината цело време им е на врв на носот.

ЛАВ – опсесивни

Лавовите се сакаат себе, а со тоа го сакаат и најдоброто за себе, дури и по цена останатите да се чувствуваат помалку важно.

ДЕВИЦА – критичари

Девиците, едноставно, не знаат како да се воздржат од критикување на другите, а тоа може навистина да оди по нерви.

ВАГА – лесно лутење

Вагите се лутат дури и за најневажни ситници, а тоа им оди на нерви на сите околу нив и целосно ги исцрпува.

СКОПРИЈА – затвореност

Скорпиите секогаш се загрижени за нешто, но ништо од тоа не го споделуваат со блиските. Сепак, јасно даваат до знаење дека нешто не е во ред, но не кажуваат што.

СТРЕЛЕЦ – несигурност

Стрелците се подготвени да вршат притисок додека да го добијат она што го сакаат, но сето тоа се должи на нивната несигурност.

ЈАРЕЦ – упорност

Јарците не знаат кога им е доста и не прифаќаат „не“ како одговор. Затоа и многу често им се попушта.

ВОДОЛИЈА – непредвидливост

Водолиите се непредвидливи и тврдоглави, постојано бараат нешто ново, но и остануваат емоционално недопирливи.

РИБИ – срамежливост

Рибите се забавни како друштво и со нив никогаш не е здодевно, но тешко можете да допрете до нив бидејќи во тој момент се затвораат.