Кантавторката Лана дел Реј конечно го објави списокот со песни и насловната страна на нејзиниот нов студиски албум „Chemtrails Over the Country Club“.

Дел Реј напиша дека албумот ќе излезе денес.

Песната „ Let Me Love You Like a Woman“ беше објавена во октомври како хит сингл од новиот албум.

Instagram
Instagram

Лана го опиша новиот албум како кантри – фолк, што е сосема различно од нејзините претходни албуми.