Турската глумица Мерјем Узерли, која ја памтиме по улогата на султанката Хурем во серијата „Сулејман Величенствениот“ вчера ја роди втората ќерка.

Instagram

Со своите фанови на Инстаграм сподели фотографија од породилиштето и на својата нова наследничка ѝ упати емотивни зборови.

Instagram

„Вчера. 8 јануари 2021 година. Најмила моја Лили Кои, Лара Јемима, тато и јас сме пресреќни што дојде во нашето семејство. Благословени сме и среќни што ни се придружи. Биди секогаш бескрајно заштитена.“

Мерјем веќе ја има ќеркичката Лара, која ја роди во 2014 година додека беше во врска со Кан Атеш, а сѐ уште не сака да открие кој е таткото на нејзината втора ќерка.