Повеќето астролози веруваат дека овие хороскопски знаци се многу опасни, па затоа предлагаат да се држите подалеку од нив колку што можете повеќе.

Ова се најопасните знаци на зодијакот:

Близнаци
Близнаците често несвесно шират негативна енергија околу себе. Се случува сосема безопасно да навредат човек со некој опасен коментар. Близнаците треба да научат да го контролираат својот јазик доколку сакаат да имаат пријатели.

Јарец и Риби
Имаат таква способност да му „удираат шамар на вистината“ во лице на соговорникот, иако за тоа нема ниту време ниту место. Нивниот јазик и ум се многу отровни и често не можат да се контролираат.

Шкорпија
За џабе не се нарекуваат „најлошиот знак“ на Зодијакот. Скорпиите често се свесни за своите способности и намерно ги користат своите „таленти“ против другите.

Овие четири знаци на Зодијакот се сметаат за сопственици на многу моќна животна енергија. Имајте на ум дека универзумот никогаш нема да ви прости за тоа што сте го направиле и секогаш ќе ви возврати.

Прикажи повеќе