Популарната Лада се вози по улиците на Чикаго.Не се знае како ова возило со крагуевачка регистрација стигнало до САД но е вистински хит.

Ладата e произведена во 1991 година, има поминато само 34,000 километри а сопственикот вели дека со тешко срце би се откажал а цената е 16.000 долари

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.