fbpx

таг: вози

Последната трка за светскиот шампион, Фетел ги собра возачите на вечера

0
Трката во Абу Даби, која ќе се вози во недела на патеката Јас Марина, ќе биде последна...

Алонсо: Уште една трка и тогаш конечно е готово!

0
Фернандо Алонсо, наредната недела тој ќе ја вози последната трка за овој тим, и следната сезона ќе...