Здравствената состојба на претседателот на Франција, Емануел Макрон, и натаму е стабилна, откако минатата недела дозна дека е позитивен на Ковид-19, соопшти денеска француското претседателство.

„Здравствената состојба на претседателот и натаму е стабилна”, изјави претставник од француското претседателство.

Макрон: Тоа што се заразив со ковид-19 е последица на невнимание и лоша среќа

Макрон (43) во четвртокот дозна дека е позитивен на коронавирусот и оттогаш е во самоизолација во претседателската вила, во близина на Версајската палата.

Макрон се огласи од самоизолација: Кажа како се чувствува

The post Здравствената состојба на Макрон стабилна appeared first on Слободен печат.


Здравствената состојба на Макрон стабилна was first posted on декември 22, 2020 at 2:36 pm.