Македонскиот второлигаш Воска доведе уште едно квалитетно засилување пред вториот дел од сезоната и битката за пласман во елитата. Нов член на клубот е Медин Бајрами.

Бајрами во охридскиот тим доаѓа како слободен играч, откако минатата полусезона беше дел од косовскиот шампионат.

Бајрами во кариерата има играно и за Ренова, Беласица, Марибор…

Прикажи повеќе