Иако немаше многу можности за настани со црвен тепих, гала вечери и слично, но врз основа на она малкуто што можеше светот да го види, австралискиот „Вог“ реши да не ја крши традицијата и повторно да избере 10 најдобро облечени познати личности за годината во заминување.

Сите најголеми настани беа откажани, вклучително и најголемата модна вечер во годината „Met Gala“ која секоја година се одржуваше во музејот „The Metropolitan“.

Наместо гламурозни церемонии во свеченисали, познатите личности годинава честопати ги гледавме со обраќања преку „Skype“, „Zoom“ и „Instagram“, во домашно издание, а често и во  пижами.

Како и секогаш, годишната листа на најдобро облечени нема никаква врска само со гламурот на црвениот тепих. Овде спаѓа посветеноста на луѓето кои секојдневно го негуваат својот стил, велат од австралискиот „Вог“.

Во нивниот избор се најдоа девет жени и само еден маж.

Софи, грофицата од Васекс

Instagram

Оливија Колман

Instagram
Instagram

Траси Елис Рос

Instagram
Instagram

Сирша Ронан

Instagram
Instagram

Рене Зелвегер

Instagram
Instagram

Зои Кравиц

Instagram
Instagram

Марго Роби

Instagram
Instagram

Зендаја

Instagram
Instagram

Флоренс Пју

Instagram
Instagram

Хари Стајлс

Instagram
Instagram