Премиерите на Македонија и Бугарија, Зоран Заев и Стефан Јанев попладнево заедно ќе го гледаат натпреварот Македонија – Украина.

Владина делегација од утрово е во Бугарија каде што има неколку средби со владини претставници, но и со претседателот на државата Румен Радев.

На новинарско прашање, за кој ќе навива Јанев, тој одговори:

Тоа е најлесното прашање, ќе навивам за Северна Македонија.