СЕБИЧНОСТА, манипулацијата, газдата и авторитарноста се само дел од карактеристичните особини на токсичните луѓе чии постапки ги тераат другите да мислат дека се безвредни. Иако сите имаат лоши денови, овие хороскопски знаци најчесто покажуваат знаци на токсично однесување:

Шкорпија

Скорпијата е најотровниот знак на Зодијакот. Овие луѓе имаат негативна репутација бидејќи не се плашат да бидат непријатни. Скорпиите можат да ја уништат сечија атмосфера и да им ги скршат соништата со своите песимистички ставови. Тие често бараат недостатоци во туѓите идеи или постапки за да ги омаловажат. Не поднесуваат некој да им се спротивставува бидејќи сè мора да функционира токму онака како што тие сакаат.

Близнаци

Поради нивната интелигентна и донекаде дволична природа, Близнаците често се во искушение да манипулираат со луѓето околу нив. Подготвени се да лажат и не бираат средства за да стигнат до целта. Кога се дружите со Близнаците, внимавајте што зборувате или правите, а особено внимавајте да не паднете во нивната замка!

Рак

Негативната енергија на овие луѓе обично е насочена кон самите нив. Раковите често се чувствуваат недостојни за добрите работи што им се случуваат и се прашуваат дали некогаш ќе бидат целосно среќни или успешни. Кога зрачат со толку тешка и негативна енергија, ја пренесуваат на другите, па луѓето често се чувствуваат исцрпени и мрачни откако ќе поминат време со Раковите.

Девица

Девиците се работохоличари кои ги следат правилата, но кога се вознемирени и под стрес, нивната темна страна доаѓа до израз. Потоа покажуваат голема доза на тврдоглавост и мрморливост, но и недостаток на сочувство. Кога ќе се налутат на некого, почнуваат да набројуваат критики кои погодуваат онаму каде што најмногу боли.