Леванте и Уеска моментално го играат натпреварот од 29-то коло во шпанската Ла Лига.

Гостите одлично започнаа во 15-та минута кога Рафа Мир ја погоди мрежата на домаќините по асистенција на Фереира.

На почетокот на второто полувреме, Уеска го постигна вториот гол, а Рафа Мир повторно беше во центарот на вниманието.

Тој излезе сам пред голманот Леванте по додавањето на Сеоан, и погоди со фантастичен лоб удар за 2:0.