Познатата мисица и поранешна сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, Кристина Димитријевска речиси целото свое слободно време го поминува во теретана.

Резултатите од вежбањето се видливи од формата на нејзиното тело.

Таа редовно објавува селфи-фотогрфии или видеа од теретана, а последната снимка која ја сподели со своите обожаватели предизвика хаос на нејзиниот профил.

Имено, Димитријевска објави снимка од птичја перспектива на своето тело, каде до израз доаѓа нејзината фигура и се разбира деколтето…