Кире Лазаров е легенда, капитен и инспиратор во составот на нашиот национален тим, по првиот дел постигна 4 гола против Шведска.

Еден од головите од пенал секако ќе биде тема на Мундијалот, своевиден „специјалитет“ на Лазаров кој вреди да се погледне.