Пациентот од Велес (43), кај кој е регистриран индискиот сој на ковид-19,се вратил од Англија пред две недели, објави порталот Сакам да кажам.

Лицето е вратено од Англија пред две недели, а хоспитализиран е седум дена на Инфективното одделение. Пациентот е со полесна клиничка слика и не е на кислородна поддршка“, рече д-р Елеонора Јованова, портпаролка на Болницата.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.